Evinizi Kiralarken Neden Bir Profesyonelle Çalışmalısınız?

Evinizi Kiralarken Neden Bir Profesyonelle Çalışmalısınız?

kira

Evinizi kiraya vermek, satmaktan daha kolay bir süreçmiş gibi görünse de işin püf noktalarını atladığınız taktirde başınızın epey ağrıyacağı bir dönemin sizi bekleyeceğinden emin olabilirsiniz.

Mülkünüze iyi bakacak ve yükümlülüklerini zamanında yerine getirecek “iyi bir kiracı” bulmanın kesinlikle ne kadar önemli olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Aslında benzer beklenti kiracı tarafında da var. Kiracı da, istediği gibi bir evin yanı sıra “iyi bir mülk sahibi” arayışında. İşte tam bu noktada, kiralayanın ve kiracının hukuki hak ve yükümlülükleri devreye giriyor. Kimin, hangi noktada, nelere hakkı var, ne gibi yükümlülükleri var, yerine getirmezse neler olur gibi bir çok soru var akıllarda. Tüm bu soruların cevabı elbette bir hukuk danışmanından alınabilir. Ancak bu bilgilere sahip olan ve tüm kiralama sürecini yönetecek bir profesyonelden destek almak çok daha konforlu olmaz mıydı? İşte size “evinizi kiraya verirken ve/veya ev kiralarken neden bir profesyonel ile çalışmalısınız”ın cevabı… RGY Realty Invest Gayrimenkul Danışmanı Aziz Kırkgöz sizler için kaleme aldı.

Bir profesyonel evinizi kiralarken neler yapar?

Profesyonel Rehberlik Ev kiralamak birçok detayı içeren bir süreçtir. Bir profesyonelden rehberlik almak, bu süreci kesinlikle daha sorunsuz hale getirecektir. Bu rehberlik, ev kiralama sürecinizi kolaylaştıracak ve sorunlarla başa çıkmanıza yardımcı olacaktır. Pazar Bilgisi Yetkin bir emlak danışmanı, bölgedeki mevcut kiralık evlerin fiyatlarını takip eder. Müşterilerine doğru fiyatlandırma konusunda yardımcı olur. Bölgedeki mevcut talep ve arz durumu hakkında bilgi sahibidir, bölgesel emlak piyasasındaki trendleri takip eder.

Buna göre bir bölgede nelerin talep gördüğünü ve hangi özelliklerin değer kazandığını daha net görürsünüz. Bu bilgi, özellikle uzun vadeli bir kiralama kararı alırken şüphesiz çok önemlidir. Pazar bilgisine sahip bir danışman size, bölgedeki mülk sahipleri ve kiracı profili hakkında da bilgi sağlar. Bölgedeki benzer kiralık evleri ve rekabet durumunu değerlendirir. Geniş Kitle Erişimi İyi bir emlak danışmanının müşteri veritabanı çok kalabalıktır ve çok daha fazlasına ulaşacak teknolojiyi kullanıyordur.

Sizin vereceğiniz bir ilanla ulaşacağınızdan kat kat fazla adaya ulaşabilir. Belgeleme ve Yasal Süreçler Kira sözleşmeleri hukuki terimleri içerir ve doğru bir şekilde hazırlanmaları çok önemlidir. Yetkin ve tecrübeli bir emlak danışmanı, sözleşme şartları konusunda size rehberlik ederek haklarınızı korumanıza yardımcı olacaktır. Ülkemiz yasalarının kiracıyı “fazlasıyla koruduğu” mülk sahipleri tarafından sıklıkla dile getirilen bir söylem. Mağduriyet yaşadıkları noktaların yasal çerçevede minimuma indirilmesi, her iki tarafın da hak ve yükümlülüklerinin net bir şekilde belirtildiği bir sözleşme hazırlanması bu nedenle çok önemli. Zaman ve Stres Tasarrufu “Evimi kiralamak ne kadar zamanımı alabilir ki?” demeyin. Tüm süreci yürütmek tahmininizden çok daha fazla vaktinizi alacak ve size çok büyük stres verecektir. Bırakın bu süreci “tek işi zaten bu olan” bir profesyonel sizin için yürütsün.

Sizler de kiralama sürecinizi bir profesyonele emanet etmek isterseniz RGY INVEST’in tecrübeli ekibi hizmetinizdedir.

Konuyla ilgili daha fazla bilgi almak için bize ulaşın. Yurt içi ve yurt dışı yatırımlar, evinizi satmak veya kiralamak ile ilgili tüm sorularınızı memnuniyetle cevaplayabiliriz. Ayrıca sizleri ofisimizde ağırlayıp yatırım koçluğu yapan profesyonel ekibimizle tanıştırmayı çok isteriz. İletişim bilgilerinizi rgyinvest@rgyinvest.com.tr adresine mail atarak iletebilirsiniz.

Aziz KIRKGÖZ

RGY Invest Gayrimenkul Danışmanı aziz.kirkgoz@rgyinvest.com.tr

Op. Cemil Topuzlu Cad. 27/C Fenerbahçe, Kadıköy, İstanbul

Satış Ofisimize ulaşmak, bilgi almak için 0546 870 4545 numaralı telefondan bizimle irtibata geçin!

İmar Kanunu 18. madde ile ilgili yazımızı okumak için buraya tıklayın!

İnşaata hazır parsel veya arsa hangi şartları yerine getirmeli? Okumak için buraya tıklayın.

2023 4. Çeyrek bültenimiz için buraya tıklayın

Bizi sosyal medyadan takip edin!

Instagram: RGY Invest

Facebook: RGY Invest

Linked in: RGY Invest

Youtube: RGY TV

www.rgyinvest.com.tr

Add a Comment

Your email address will not be published.

Whatsapp
1
RGY Invest ile iletişime geçiyorsunuz.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?