MÜLK SATIN ALMA ADIMLARI

1. İstek Listenizi Hazırlama

İlk adım bir istek listesi hazırlamak olacaktır. Sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz için evi hangi amaçla alacağınız, hangi bölgeyi tercih edeceğiniz, mülkün temel özellikleri nelerdir gibi soruları yanıtlamanız gerekmektedir.

2. Projeler Turu

Şimdi burada yaşamanın nasıl bir his olduğunu görmek için Türkiye seyahatinizi planlamanın zamanı geldi. Dilinizi bilen satış temsilcimiz sizi otelinizden alacak, ofisimizde kısa bir sunum yapacak ve ardından inceleme turunuz başlayacak. İstek ve ihtiyaçlarınıza uygun 3 veya 4 mülkü size göstereceğiz.

3. Depozito Ödemesi

Satın almak istediğiniz mülkü seçtikten sonra nihai fiyat belirlenir ve ödeme planı net bir şekilde oluşturulur. Mülk satın alımınızı taahhüt etmek ve mülkü rezerve etmek için ortalama 5.000 USD/EUR tutarında bir depozito ödenmelidir. Doğrudan alıcı ve satıcı ile çalışıyoruz, herhangi bir aracı dahil etmiyoruz.

4. Satış Sözleşmesini İmzalamak

Sözleşme imzalanmadan önce her detayın gözden geçirildiğinden ve karşılıklı mutabakata varıldığından emin oluruz. Mülkünüzü aşağıdaki koşullarda almanızı sağlıyoruz; Kesin olanı size gösterilmektedir, gerçek satıcıdan, borçsuz, karşılıklı mutabık kalınan şartlar dahilinde.

Tüm detayları içeren resmi satış sözleşmesini hazırlıyoruz, Sözleşme imzalandıktan sonra peşinat 1 ila 4 hafta içinde yapılmalıdır. Tutar, satış fiyatının ortalama %30 ila %50’si arasındadır. Kalan tutar tapu devri aşamasında ödenir.

5. Hukuki Prosedürler

Satın alma işleminin sonuçlandırılması için gerekli bazı resmi prosedürler vardır.

– Türk vergi numarası almak. Pasaportunuz vergi numarası almak için yeterli olacaktır. Sürecin geri kalanında size destek olacağız.

– Bir banka hesabı açmak. Bu hesabı daha sonra hizmet abonelikleriniz için de kullanabilirsiniz. Banka hesabı açmak için tek ihtiyacınız olan pasaportunuzun bir kopyası ve ülkenizdeki adresinizi kanıtlayan bir faturadır.

– Gayrimenkul değerleme raporu: Türkiye’de yabancı alıcılara yapılacak tüm gayrimenkul satışlarında, gayrimenkulün gerçek değerini teyit etmek için bir değerleme raporu istenecektir. Doğru ve güvenli bir değerlendirme için devlet onaylı ortaklarımızla çalışıyoruz. Bu süreçte burada olmak istemiyorsanız bize, avukatınıza veya yasal temsilcinize vekalet verebilirsiniz.

6. Tapuyu İmzalamak ve Taşınmak

Bu aşamaya gelmek, tüm nihai ödemelerin tamamlandığı ve tüm vergilerin ödendiği anlamına gelir.Tebrikler! Artık Türkiye’de bir mülkünüz var.

Whatsapp
1
RGY Invest ile iletişime geçiyorsunuz.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?