MÜLK SATIN ALMA ADIMLARI

1.Rezervasyon formunun imzalanması ve seçilen mülk için kapora ödenmesi.

2. Avukat ve noterle buluşma / Vekaletname / ön protokol imzalanması.

Mülkün rezervasyonu yurtdışından yapılıyorsa: Ülkedeki Yunanistan Konsolosluğu’ndan randevu alınması, mülk alımı ve oturum izni başvurusu için vekaletname imzalanması.

3. Avukatın satın alma işlemine devam etmesi için her şeyin yasal olduğunu teyit etmek üzere mülkte durum tespiti yapması/müşteri için vergi numarası çıkarması.

4. – a) Alıcı tarafından mülk bedelinin tamamının ödenmesi.

b) Nihai sözleşmenin müşteri adına avukat tarafından imzalanması (vekaletname ile).

c) Alıcının satın alma sözleşmesini aynı gün alması.

5. Satın alma sözleşmesinin tapu dairesinde doldurulması ve tapunun çıkması.

6.Tapuyu 1 hafta içinde aldıktan sonra avukatın, Belediye’den tüm evrakın ibrazı için e-randevu alması Gerekli tüm belgelerin sunulması halinde, Beyaz Kağıt 40 gün içinde alınır. Beyaz kağıdın teslim alınması için artık müşterinin Yunanistan’a gelmesine gerek bulunmamaktadır.

7. Avukat biyometrik veriler için randevu talep eder. (Başvuru sahibinin bu verileri ibraz etmek için, oturum izni başvurusundan sonra 1 yıl süresi bulunmaktadır.)

8. Oturum İzni belgesinin düzenlenmesi *Önemli not: Oturum İzni Belgesi, biyometrik verilerin sunulmasından sonra verilir (Başvuru sahipleri, parmak izi vermek için herhangi bir seyahat vizesi yerine Mavi Kağıtları ile Yunanistan’a girebilirler)

 

Whatsapp
1
RGY Invest ile iletişime geçiyorsunuz.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?